Hashtag #chytrabota a #Miomove co a kdo se za nimi skrývá

05.02. 2020 | Blog
chytrabota Miomove.jpg
chytrabota Miomove.jpg
Podrobnější informace o chytrých botách Miomove, jejich prototypování a účasti na americkém veletrhu #CES2020
 Na veletrhu  #CES2020 , který proběhl začátkem ledna v Las Vegas, zanechaly výraznou stopu rovněž české hardwarové startupy. Mezi nimi například také  Miomove , kteří zde představili  chytrou stélku pro běžce, na jejímž vývoji se podílelo také design  studio Prototypum . Ladění celého produktu probíhalo při tom ještě tři týdny před samotným představením na veletrhu. Sprinty a úpravy těsně před deadlinem tedy nejsou pouze doménou softwarových vývojářů, ale také inovátorů hardwarových produktů.


 Chytrá stélka Miomove má v sobě zabudované tlakové senzory, které analyzují došlap sportovce. Dokáže tak rozlišit dopad na patu, špičku nebo na střed chodidla. Z toho následně vypočítá rozložení váhy těla a rozložení těžiště a vytvoří vizualizaci došlapu v reálném čase. 
 
 Technologie je založená na nanosenzorech s vysokým rozsahem měření a citlivosti, k čemuž vyvinuli vlastním software i hardware. Stélky umožňují monitorovat a analyzovat správnost pohybové aktivity a upozornit uživatele na nesprávnost techniky běhu nebo chůze. 
 

Na sociálních sítích můžete hledat zmínky o tomto startupu přes hashtagy: #ces2020 #chytrabota #behej #Miomove   

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání).

Souhlasím