Google Mapy slaví 15 let - hashtag #GoogleMaps15

07.02. 2020 | Blog
Google Mapy slaví 15 let.jpg
Google Mapy slaví 15 let.jpg
U příležitosti oslav 15. výročí spuštění Map Google nasnímala firma v Česku prostory zrekonstruovaného Národního muzea pro službu Street View. Zájemci si nyní mohou online projít vybrané prostory a prohlédnout si místa, která už brzy zaplní vzácné exponáty a vitríny. Prostřednictvím Google Street View se návštěvníci mohou bez front a zdarma podívat i do míst, která jsou zatím pro veřejnost nepřístupná, projít se pod známým plejtvákem myšokem nebo si v detailu prohlédnout busty a sochy Panteonu Národního muzea.
Budova Národního muzea, která nedávno prošla celkovou a nákladnou rekonstrukcí, v uplynulém roce přilákala k prohlídkám tisíce návštěvníků. Ti, kteří se však do Muzea jen tak nedostanou, nebo by si chtěli opravené prostory, fresky a malby raději prohlédnout bez lidí a v klidu domova, už nepřijdou zkrátka. Česká pobočka firmy Google totiž právě k příležitosti 15. výročí vzniku své služby Mapy Google interiéry zdokumentovala pomocí technologie Street View a od dnešního dne jsou části Historické budovy Národního muzea dostupné k virtuální prohlídce.
           
Za 15 let prošly Mapy Google neuvěřitelným vývojem. Zatímco v roce 2005 byl jedním z největších úkolů vymyslet optimální postavení tlačítka “tisknout”, protože většina planety používala mapy právě tímto způsobem, dnes Mapy využívá každý měsíc více než 1 miliarda aktivních uživatelů a najedou s nimi každý den přes 1 miliardu kilometrů. Stav dopravy v reálném čase či detailní navigace je pro uživatele už víceméně samozřejmostí. Prostřednictvím funkce Street View je zmapováno už více než 16 milionů km městských center, památek nebo i interiérů významných světových kulturních institucí jako je např. české Národní muzeum.       
             
      Virtuální návštěvníci Národního muzea si mohou užít mimo jiné procházku pod zachovalou kostrou samice  plejtváka myšoka , kterou roku 1885 vyvrhlo moře na norské pobřeží, a jež se o osm let později stala součástí stálé expozice Národního muzea. Ve Street View už lze prohlížet také detailně zachycené busty a sochy významných osobností českých dějin vystavených v       Panteonu Národního muzea a dokonce navštívit i       prostory , které zatím nebyly veřejnosti zpřístupněny. Některé části Historické budovy Národního muzea navíc byly pro technologii Street View       nasnímány v noci , virtuální návštěvníci tak mohou zjistit, jak vypadá Muzeum po soumraku.       
             

     
   
 


      Nasnímané prostory Národního muzea ve Street View :       
      ●    Atrium ,       
      ●   Hlavní vstup ,       
      ●   Schodiště ,       
      ●  prozatím veřejnosti   nepřístupné místnosti 2. patra,       
      ●  kostra  Plejtváka myšoka ,       
      ●   Panteon      
      ●   Kupole      
             
      Co je Street View      
      Street View je populární funkce Map Google, která je v současné době dostupná ve více než 80 zemích světa. Uživatelé si díky ní mohou prohlížet 360stupňové snímky ulic různých měst, ale i přírodních a kulturních památek po celém světě. V       rámci Česka jsou tak virtuálně zpřístupněny mimo jiné všechny české památky UNESCO, řada hradů a zámků i přírodních krás, ale i       trasa Jizerské 50 , dnes již zrekonstruovaný byt       Jaroslava Foglara v původním stavu nebo       Muzeum Járy Cimrmana v Jizerských horách. Mezi nejnavštěvovanější místa na Street View v rámci České republiky patří zahrady Pražského hradu, historické město Český Krumlov nebo třeba centrum Prahy. V České republice je Street View dostupné od roku 2009 a pravidelně prochází aktualizací, aby poskytovalo co nejvěrnější obraz reality.      
         
       
     
   
 

      Hashtagy, pod kterými můžete sledovat na sociálních sítích komunikaci týkající tématu Google Mapy: #GoogleMaps15      


      #15let      
      #GoogleMaps      
      #streetview      
      #GoogleMapy      

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání).

Souhlasím